Aizmirsāt paroli?

 
Bīriņu pils Drukāt E-pasts
Adrese: Bīriņi, Vidriżu pagasts, Limbażu raj. , LV- 4014 (60 km no Rīgas)
Tālrunis:  +371 640-66316
Tel./fax: +371 640-66232  
Web: www.birinupils.lv
 
Informācija
Līdz 13.gadsimtam vietā, kur tagad atrodas Bīriņu pils, dzīvoja Lībiešu un pašu apkārtni sauca par Koldesselli – smilts kāpu kalnu. Vēlāk vācieši šo vietu pārdēvēja par Kolceni.
Tagadējo Bīriņu nosaukumu vieta ieguva 16.gadsimtā pateicoties Johanam Bīringam (Johans Bīrings fon Helmštats), kurš Kolcenes muižu ieguva kā balvu no Polijas-Lietuvas karaļa par to, ka ar savu karavienību atbrīvoja Ivana (IV) Bargā karaspēka ieņemto Turaidu, Cēsis, Limbažus u.c. vietas.
Oficiāli Kolceni par Bīriņiem pārdēvēja neatkarīgās Latvijas laikā.
Zināmu laiku muiža tika izmantota kā sanatorija.
1993.gadā pilis sāka nomāt Jānis Vimba, kurš vēlāk pili izpirka. 
Pašlaik Bīriņu pils teritorijā izveidots kultūrvēsturisks komplekss, kas tiek nemitīgi pilnveidots un darbojas visu gadu. Bīriņu pils celta no 1857.-1860.g., 19.gs.beigu interjera apdares elementi. Ūdens tornis, būvēts teicotiesap 1870.g. 18.gs.beigās celtie zirgu staļļi un kalpu dzīvojamās mājas. Muiżkunga dzīvojamā māja, Itāļu regulārais parks, ūdens dzirnavas , Bīriņu muiżas kapenes, u.c.
Teritorijas un pils apskate gida pavadībā, ekskursija muzejā, vizināšanās ar laivām, zirgu izjādes (bērniem - poniji) un braucieni ratos (kamanās). Uzkodas Dzirnukrogā, lāpu gājieni, tematiskas izklaides pasākumi grupām, “Kāzu aplis” jaunlaulātajiem. Pils telpas svinīgiem banketiem un semināriem. Ik gadus - Vasarsvētku sagaidīšana Bīriņu pilī. Autostāvvieta.

Pēdējās izmaiņas ( Thursday, 24 September 2009 )
 
 

Karte
Bīriņu pils


© SIA Ceļvedis IT. Pārpublicēšanas un citēšanas gadījumā atsauce obligāta. janis@ltg.lv
Informācija:
Ja vēlaties publicēt informāciju par tūrisma objektu (viesu māju, muzeju, pili, muižu, restorānu, kafejnīcu, interesantu apskates objektu, dabas taku un citu), sūtiet informāciju uz
e-pastu: janis@ltg.lv
Pielikumā lūdzu iekļaujiet bildes un atrašanās vietas aprakstu, lai atrašanās vietu varētu norādīt interaktīvajās kartēs un Googlemap.
Portāla saturs pieejams arī adresē www.celojam.lv.