Aizmirsāt paroli?

 
Brīvdabas muzejs Drukāt E-pasts
Kopš 2011.gada 1. maija ir mainīta Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja ieejas maksa. Vasaras sezonā  no 1. maija līdz 31. oktobrim biļete pieaugušajiem ir Ls 2,50, studentiem – Ls 1,50, skolēniem, pensionāriem, II un III grupas invalīdiem – Ls 1,00. Patīkams jaunums ir ģimenes biļete, kas maksā Ls 5,00. Tā paredzēta 2 pieaugušajiem un 2-4 bērniem līdz 16 gadu vecumam vai vienai daudzbērnu ģimenei, un samazina kuplāku ģimeņu izdevumus muzeja apmeklējumam.

Ir ieviesta arī Muzeja drauga karte par Ls 3,00 ar derīguma termiņu – 2 gadi. Drauga kartē nodrošina atlaides ieejas biļetēm (vidēji par Ls 0,50 santīmiem lētāk), vienu pārskata ekskursiju īpaši izziņotā laikā bez maksas, divu pasākumu apmeklējums bez maksas (izņemot Gadatirgu jūnijā), bezmaksas dalība izstādes autora vadītā ekskursijā muzeja rīkotajās izstādēs īpaši izziņotā termiņā. 
 

   JAUNUMI

Brīvdabas muzeja pasākumi un notikumi jūnijā

Brīvdabas muzejā jūnijā norisināsies ikgadējais Tautas Lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, Jāņu ielīgošana, kā arī Dziesmu un Deju svētku ietvaros notiks Latvijas amatierteātru izrādes un Folkloras diena.

1. un 2. jūnijā no plkst. 9:00 līdz 17:00 Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Tautas Lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. 43. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcējas tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki no visas Latvijas, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu apmeklētājus. Līdztekus amatniecības izstrādājumiem Gadatirgū iespējams iegādāties arī vietējo pārtikas preču ražotāju produkciju – mājas sierus, kūpinājumus, vīnu un citus gardumus. Gadatirgus savus viesus priecēs arī ar bagātīgu kultūras programmu. Līdztekus tautas deju ansambļu Dancītis, Bitīte, Aspazija, Ritenītis, Baltābele, Greizie rati, Saules bērni, Kamolītis, Druva, Čiekurs priekšnesumiem Rietumu estrādē, ar dziesmām apmeklētājus priecēs Dzīne, Tev un man, Skudriņas, Strauts, ka arī folkloras kopas Artava un Dvīga. No plkst. 13:00 līdz 14:00 izstāžu zālē notiks tikšanās ar izstādes „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” autoriem – laikraksta „Västerbottens-Kuriren” (Ūmeo, Zviedrija) fotogrāfu Tūrbjērnu Jākobsonu un žurnālistu Bertilu Vallīnu.


15. un 16. jūnijā no plkst. 12:00 līdz 16:00 Brīvdabas muzejs aicina uz Jāņu ielīgošanas pasākumu, kur gatavosimies latviešu nozīmīgākajiem un skaistākajiem svētkiem – vasaras saulgriežiem. Vīsim vainagus, pušķosim mājas, lopiņus un rotāsimies paši. Uzklausīsim zāļu sievas padomus. Darīsim alu, siesim sieru, cepsim raušus. Būs arī dziesmas dejas un rotaļas.

29.jūnijā plkst.12:00 -20:00 Dziesmu un deju svētku ietvaros notiks Latvijas amatierteātru izrādes. Brīvdabas muzeja sētās izrādīs Rūdolfa Blaumaņa lugu iestudējumus, atceroties izcilo latviešu dramaturgu viņa 150.dzimšanas dienā. Piedalīsies Liepājas Tautas teātris, Ozolnieku novada amatierteātris, Tērvetes novada amatierteātris „Trīne”, Auces novada Vītiņu tautas nama amatierteātris „Mežrozīte” un Jūrmalas teātris.

6. jūlijā plkst. 11:00 - 17:00 Dziesmu un deju svētku Folkloras dienas ietvaros tiks rādīti dažādu novadu kristību rituāli. Suitu un latgaliešu rituāli balstīti tradīcijās, savukārt, vidzemnieki rādīs, kā var veidot mūsdienīgu rituālu, kurā apvienoti tradicionāli un jaunrades elementi. Zemgales sētā Zemgales un Augšzemes rotaļu un dziesmu programma, savukārt lībieši rādīs savu kāzu rituālu un izdancinās visus sanākušos kāzu viesus.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 31.10.) 3.00 Ls pieaugušajiem, 1.50 Ls studentiem, 2.00 Ls pensionāriem, 1.00 Ls skolēniem, 6 Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no 17:00 līdz 20:00 pieejamas vakara biļetes par 1.00 Ls. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (2.00 Ls). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

Pēdējās izmaiņas ( Saturday, 25 May 2013 )
 
 

Karte
Lielā diena Brīvdabas muzejā!

Latgales podniecība

Kurzemes amatnieku darinājumi

Amatnieki Brīvdabas muzeja gadatirgū

Dūmistaba Nidas mājā


© SIA Ceļvedis IT. Pārpublicēšanas un citēšanas gadījumā atsauce obligāta. janis@ltg.lv
Informācija:
Ja vēlaties publicēt informāciju par tūrisma objektu (viesu māju, muzeju, pili, muižu, restorānu, kafejnīcu, interesantu apskates objektu, dabas taku un citu), sūtiet informāciju uz
e-pastu: janis@ltg.lv
Pielikumā lūdzu iekļaujiet bildes un atrašanās vietas aprakstu, lai atrašanās vietu varētu norādīt interaktīvajās kartēs un Googlemap.
Portāla saturs pieejams arī adresē www.celojam.lv.