Aizmirsāt paroli?

 
Mangaļsalas forti Drukāt E-pasts
Adrese: Dabas parks Piejūra, Mangaļsala, Rīga
 
Informācija
 
Forti celti un pārveidoti ilgākā laika posmā. To celšanā rokas pielikuši gan vācieši, gan zviedri, gan krievi.
19.gadsimta sākumā krievi izveidoja divus artilērijas fortus - vienu Mangaļsalā Magnuskalnā un otru Daugavas pretējā pusē.
20.gadsimta sākumā - 1912.gads tika uzsākta vairāku fortu būve Mangaļsalā un Bolderājā. Tika uzcelti divi forti ar 254mm lielgabaliem, seši forti ar 152mm lielgabaliem un trīs forti ar 138mm. Katrā fortā tika uzstādīti divi lielgabali.
Ja plānojat to visu apskatīt jārēķinās ar visu dienu - tad vāresit mierīgi atstāt mašīnu stāvlaukumā un ar kājām izstaigāt visu piekrasti. Ieiet kādā fortā un mēģināt aptuveni iedomāties, kā tur izskatijās, kad nebija vēl viss izdemolēts. Tomēr ir jābūt piesardzīgiem un uzmanīgiem, jo reizēm var nepamanīt dzeloņdrātis un vietām fortos jau sāk iegrūt griesti. Tādēļ vēlreiz - essiet uzmanīgi!
 

Pēdējās izmaiņas ( Wednesday, 18 January 2012 )
 
 

Karte
Photo by Emily Kernot

Skats uz Fortu Mangaļsalā

Photo by Emily Kernot


© SIA Ceļvedis IT. Pārpublicēšanas un citēšanas gadījumā atsauce obligāta. janis@ltg.lv
Informācija:
Ja vēlaties publicēt informāciju par tūrisma objektu (viesu māju, muzeju, pili, muižu, restorānu, kafejnīcu, interesantu apskates objektu, dabas taku un citu), sūtiet informāciju uz
e-pastu: janis@ltg.lv
Pielikumā lūdzu iekļaujiet bildes un atrašanās vietas aprakstu, lai atrašanās vietu varētu norādīt interaktīvajās kartēs un Googlemap.
Portāla saturs pieejams arī adresē www.celojam.lv.