Aizmirsāt paroli?

 
Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs Riekstiņi Drukāt E-pasts

 
Atrašanās: Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs „Riekstiņi” atrodas Neretas pag. (7 km no Neretas Aknīstes virzienā).
Muzejs atvērts visu gadu: O. – S. 9 – 18; Sv. 9 – 16.30; laikā no 1. novembra līdz 1. maijam apmeklējumu pieteikt iepriekš pa tālruni +371 65176467; +371 29133076.
Pasta adrese: Neretas pag. LV-5118. 
 

Aktuāla informācija

Jānim Jaunsudrabiņam – 136 

Kā vasks laukā vēlie mieži dzeltē,
Deg sērmūkšļa, kā uguns, krasta plaisā.
Vairs kazenājos rasa nenodziest,
Kaut saule peld kā ripa zilā gaisā.

   Ar šiem Jāņa Jaunsudrabiņa dzejas vārdiem gribu atgādināt, ka pienācis augusta  mēnesis. Dienas jau manāmi  kļuvušas īsākas, lauki nopļauti – visapkārt plašumi.
Klāt laiks, kad atceramies un pieminam Jāni Jaunsudrabiņu, – kā vienmēr ar pasākumu muzejā un piemiņas brīdi Ķišku kapsētā.
   Šogad Jaunsudrabiņa godināšana notiks svētdien, 25. augustā,  „Vēja ziedu” zīmē.
Sadarbības projektā ar Jāņa Akuratera muzeju izdevies piesaistīt finansiālos līdzekļus, tāpēc varēs noklausīties  Imanta Zemzara skaņdarba – muzikālās vīzijas par „Vēja ziediem” - atjauninājuma atskaņojumu. Skaņdarbu veido vairākas muzikālās miniatūras, dueti un solo dziesmas, kurās atdzīvināta Rasmas, Spodra un Jāņa mīlestības jūtu pasaule. Kā jauks papildinājums būs literatūrzinātnieka Jāņa Zālīša stāstījums un  Aritas Štockas 2012. gada literārā konkursa darba par „Vēja ziedu” tēmu lasījums.
   Pasākumā piedalīsies Ieva Parša (mecosoprāns), Jānis Kurševs (tenors), Māris Jēkabsons (baritons), Imants Zemzaris (klavieres), dzejnieks Jānis Salējs un literatūrzinātnieks Jānis Zālītis.
    Pasākumu atbalsta: Zemgales plānošanas reģions; VKKF; Neretas novada dome;
Jāņa Akuratera  muzejs;   Jāņa  Jaunsudrabiņa  biedrība; Jāņa  Jaunsudrabiņa  muzejs
„Riekstiņi”;  Rakstnieku muzeju biedrība „Pils”

Visi laipni aicināti  25. augustā  
      
plkst. 13:00 -  piemiņas brīdis Ķišku kapsētā;
plkst. 14:00 –   pasākums 
Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā  „Riekstiņi”.
                                         
Muzeja vadītāja Ilze Līduma
 

Informācija 
Muzejs atvērts gleznotāja un rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa (1877–1962) 90. dzimšanas dienā 1967.g. Muzejs iekārtots kultūras pieminekļa – sensētas „Riekstiņi” saimniecības ēkā (celta 19. gs. sākumā, restaurēta 1977.g.) Ekspozīcijā – Jaunsudrabiņa grāmatas, gleznas, fotogrāfijas, personīgās lietas (arī no Vācijas) – ieskats rakstnieka dzīves ceļā un 19.-20. gs. sadzīves priekšmeti, kas iegūti Neretas pagasta un tuvākās apkārtnes viensētās. Viensēta „Riekstiņi” – „Baltās grāmatas” „Mūsmājas” – ar savu reālo vidi ļauj apmeklētājiem izjust Jaunsudrabiņa bērnu dienu pasauli. 2.5 km attālajā Ķišku kapsētā Saknīšu un Jaunsudrabiņa dzimtas atdusas vieta. Neretā – Sudmalu saliņā Jaunsudrabiņa piemineklis – portrets (aut. Indulis Ranka); pie skolas – rakstnieka vārdā nosauktā iela un parks, kā arī viņa 1937.g. stādītā liepa (piemiņas zīmes autors Imants Līcis). Muzejā regulāri tiek organizēti dažādi pasākumi (gadskārtu svētki, Mākslas dienas, Dzejas dienas u.c.); ziemas periodā notiek latviešu literatūras stundas; vasarā papildus esošajām ekspozīcijām skatāmas mākslas vai lietišķās mākslas izstādes.

 

 
Pēdējās izmaiņas ( Friday, 23 August 2013 )
 
 

Karte

Riekstiņi

Riekstiņi

Riekstiņi

Riekstiņi


© SIA Ceļvedis IT. Pārpublicēšanas un citēšanas gadījumā atsauce obligāta. janis@ltg.lv
Informācija:
Ja vēlaties publicēt informāciju par tūrisma objektu (viesu māju, muzeju, pili, muižu, restorānu, kafejnīcu, interesantu apskates objektu, dabas taku un citu), sūtiet informāciju uz
e-pastu: janis@ltg.lv
Pielikumā lūdzu iekļaujiet bildes un atrašanās vietas aprakstu, lai atrašanās vietu varētu norādīt interaktīvajās kartēs un Googlemap.
Portāla saturs pieejams arī adresē www.celojam.lv.